Usuwanie zmian skórnych - NZOZ GOMED PSZCZYNA

Pon-Pt 8.00-17.00


32 212 77 0832 212 77 08

GODZINY OTWARCIA


32 212 77 0832 212 77 08

Przejdź do treści

Poradnia chirurgii ogólnej

Usuwanie zmian skórnych
Zapraszamy na usuwanie chirurgiczne wszelkich zmian skórnych (guzków skóry, kaszaków, włókniaków, znamion barwnikowych, brodawek, kurzajek) z badaniem histopatologicznym tych zmian.
Zabiegi usunięcia niewielkich zmian są szybkie i bezpieczne, a co najważniejsze – pozwalają cieszyć się gładką, pozbawioną skaz skórą.
Tłuszczaki, kaszaki, znamiona czy brodawki zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia a ich likwidacja ze względów medycznych nie jest konieczna, jednak usuwanie tego typu zmian cieszy się bardzo dużą popularnością. Wynika to z przyczyn kosmetycznych, a znamiona, barwniki czy brodawki przeszkadzają nam zwłaszcza wówczas, gdy usytuowane są na odsłoniętych, dobrze widocznych obszarach skóry: na dłoniach, przedramionach czy łydkach, a zwłaszcza na twarzy i szyi.
Wówczas ich usunięcie może się wiązać ze znacznym podniesieniem samooceny – wszak każdy lubi podobać się sobie, a pozbycie się szpecącego w naszym mniemaniu defektu urody sprawia, że od razu czujemy się ładniejsi. Wycięcie zmian skórnych przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym w chirurgicznym gabinecie zabiegowym i poza momentem podania leku miejscowo znieczulającego (poprzez ukłucie skóry igłą) jest ono całkowicie bezbolesne. Wycięty fragment tkanki wysyła się do weryfikacji mikroskopowej (badanie histopatologiczne), które ocenia naturę zmiany, a także doszczętność i marginesy wycięcia. Na powstałą ranę skórną zakłada się szwy i opatrunek. Zabieg rutynowo trwa około pół godziny i bezpośrednio po nim Pacjent wychodzi do domu.NZOZ Gomed zaprasza do naszej placówki w Pszczynie
Zapraszamy wszystkich mieszkańców okolicznych miejscowości m. in. Tychy, Żory, Czechowice
Pszczyna 43-200
Dworcowa 8
tel. (32) 212 77 08
gomedpszczyna@gmail.com
www.gomed.info
Wróć do spisu treści